UŽITEČNÉ ODKAZY

Užitečné odkazy vás nasměrují na související témata s naší prací a poskytovanými službami. Najdete zde jednak užitečné odkazy na stránky související s výkonem profese architekta a jednotlivými fázemi projektu – Standard služeb, ale také odkazy na podrobnější články na jednotlivá témata zpracování projektu včetně našich online dostupných článků v médiích.

STANDARD SLUŽEB ARCHITEKTA – co očekávat od projekční kanceláře v každé fázi projektu? Na jakých standardech fungují smluvní vztahy při projektování? Příručka České komory architektů.

JAK VYBRAT STAVEBNÍ POZEMEK PRO RODINNÝ DŮM NEBO VILU – prostudujte si návod jak vybrat stavební pozemek. V šesti krocích se naučíte vyhodnocovat pozemky jako profesionál.

DOKUMENTACE STÁVAJÍCÍHO STAVU – PASPORTIZACE STAVBY – podrobné představení procesů tvorby dokumentace skutečného stavu staveb označované také jako pasportizace staveb.

NÁŠ ČLÁNEK: BIM FAKT NEBO FIKCE – pro magazín TZB Haustechnik 2023 jsem napsali článek o tom, co využití metody BIM přináší. Na odkazu naleznete celý článek online.

NÁŠ ČLÁNEK: VIRTUÁLNÍ REALITA – NÁSTROJ VIZUALIZÁTORŮ NEBO SOUČÁST METODY BIM – Pro časopis Materiály pro stavbu jsme v loňském roce napsali článek o současném a budoucím využití virtuální reality v oblasti informačního modelování staveb. Najdete zde praktické informace z projekční praxe a výhody projpojení BIM a VR.

SCHÉMA POŘÍZENÍ ÚZEMNÍHO PLÁNU NEBO JEHO ZMĚNY –  chcete podat žádost o změnu územního plánu a nevíte, jaký proces Vás čeká? Průběhu schvalování změny územního plánu podrobně v přehledném schématu sestaveném naším ateliérem.